O nas

Fundacja pod patronatem profesora Jana Kossakowskiego została powołana w 2008 r. przez Zofię Kossakowską-Szanajcę, córkę profesora. Naszym celem jest działanie pro bono w kilku ważnych sferach.

Pierwsza z nich jest związana z charyzmatem sztuki, która leczy. Profesor Jan Kossakowski – wybitny kardiochirurg dziecięcy stworzył – w okresie swojej długotrwałej i ciężkiej choroby  cudowną kolekcję ponad tysiąca obrazów akwarelowych pokazujac nam, że sztuka ma właściwości lecznicze. 

Drugi cel to odkurzenie i oddanie przyszłym pokoleniom ukrytego od trzech pokoleń skarbu  – dziedzictwa historii i kultury Wielkiego Księstwa Litewskiego. 

Trzecim celem jest promocja zdrowego stylu życiu. Powołaliśmy Akademię Trenerów Zdrowia, a obecnie prowadzimy kampanię promocji olejków eterycznych w hodowli koni. 

Olejkowy Koń Carinio jest żywym przykładem jak można korzystać z dobrodziejstw Natury w codziennej pielęgnacji i profilaktyce Końskiego Dobrostanu.

Olejkowy Koń Carinio dołączył do naszej olejkowej rodziny stosunkowo niedawno. Mamy jednak spore doświadczenie z ludźmi w każdym wieku, z psami różnych ras, z kotami, z ptakami. 

W 2016 roku realizując na Litwie projekt rewitalizacji pozostałości XIX- wiecznego pałacu odkryliśmy olejki eteryczne. Poświęciliśmy im 4 lata studiów i badań różnego typu. W tej aplikacji dzielimy się informacjami, jakie czerpiemy z bogatej amerykańskiej literatury dotyczącej stosowania olejków eterycznych u zwierząt, a zwłaszcza koni oraz własnym doświadczeniem setek przypadków,  interwencji oraz skutecznych zastosowań olejków w terapiach profilaktycznych i kryzysach zdrowia u ludzi i zwierząt. Przekonaliśmy się niejednokrotnie, że olejki eteryczne należy traktować jako codzienną praktykę. Dzięki temu ograniczamy do minimum kontakty z lekarzami, działamy profilaktycznie i po pewnym czasie, niepostrzeżenie czujemy się znacznie bardziej bezpieczni w świecie pełnym wirusów, nowotworów i toksycznej chemii.

Fundacja Kossakowskiego jest członkiem Stowarzyszenia Dystrybutorów Olejków Eterycznych i wprowadza na polski rynek serię czystych, terapeutycznych olejków eterycznych dla koni.

Zapraszajcie nas do swoich stajni i stadnin. Dzwońcie i piszcie – chcemy nauczyć Was jak stworzyć nową jakość życia w zgodzie z Naturą i z rozumieniem jej potęgi.